Kuinka ensimmäisestä kierroksesta tuli pelaajien suosituin piiri vain muutamassa kuukaudessa?
1 artikkeli ostettu = 2.40% koodi: Sales2023
Ilmainen toimitus 80 €
Maksu 3 kertaa ilmaiseksi

Kuinka ensimmäisestä kierroksesta tuli pelaajien suosituin piiri vain muutamassa kuukaudessa?

Kuinka ensimmäisestä kierroksesta tuli pelaajien suosituin piiri vain muutamassa kuukaudessa?

Toisin kuin tennis Jos pelaajat käyttävät ainoaa ATP -piiriä (pelaajien WTA), Padel eroaa isoveljästään monien piireidensä ympäri maailmaa. Nykyään, 2 suurta kierrosta oli läsnä, jakaminen ei ilman jännitteitä planeetan parhaita pelaajia. WPT (World Padel Tour) ja APT (American Padel Tour) olivat siksi kansainvälisen padan pääpäätä muutama kuukausi sitten, kun uusi on ilmestynyt, Ensimmäinen Padel , uusi aivan uusi, innovatiivinen piiri ja joka jättää paljon enemmän toimintakenttää pääurheilulaisille: pelaajat. Takaisin ensimmäisen padan menestystarina, uusi lippulaiva Padel.

Täydellinen ajoitus ensimmäiselle kierrokselle

Kun puhumme ensimmäisestä Paderista, meidän on välttämättä aloitettava sen luojasta, tunnettu nimi urheilumaailmassa, etenkin Ranskan pääkaupunkiin: Nasser al-Khelaïfi, QSI: n (Qatar Sport Investment) pomo ja PSG: n toimitusjohtaja. Mailaurheilun ja erityisesti Padelin fani, Qatari -liikemies halusi Sijoita Padeliin Jo jonkin aikaa ja on löytänyt ensimmäisestä Padelista erittäin hyvän tilaisuuden ilmoittautua tähän urheiluun, jota hän rakastaa niin paljon.

Ajoituksen kannalta tämän uuden piirin käynnistäminen vuoden 2022 alkupuolella ei ole sattumaa. Itse asiassa ammattilaisten yhdistyksen (PPA) ja maailman Padel -kiertueen tapausten välillä aiheutuneet vahvat jännitteet, etenkin monista aiheista, etenkin Yksinoikeus sopimukset piirissä ja käteispalkinnoissa liian alhainen Urheilulle, joka nousee yhä enemmän yleisön suhteen. Lähes kaikki Alejandro Galan -pelaajien yhdistyksen presidentin johtamat pelaajat ilmaisevat tyytymättömyytensä ja eivät epäröi lähettää WPT: tä, joka ei ole kaukana. Joka tapauksessa useat 20 parhaan maailman jäsenet ovat jo osallistuneet tämän piirin ja näytön kahteen ensimmäiseen turnaukseen Täydellinen tuki tällaiselle aloitteelle.

Alejandro Galan, maailman numero 1 ja pelaajien yhdistyksen presidentti (PPA)

QSI lepää hänen vahvuutensa: ympäristötiedot ...

Ensimmäinen Padel valitsi alkuunsa yksinkertaisen, mutta erittäin tehokkaan järjestelmän, Laatu pikemminkin kuin määrä. Vuonna 2022 "vain" 9 turnausta järjestetään QSI: n johdolla noin kolmekymmentä WPT: lle. Mutta emme saa unohtaa, että tämän piirin toteutus on suoritettu muutaman kuukauden kuluttua, logon luomisesta sponsorien etsimiseen ja turnausten täydelliseen organisointiin.

Tämä nopea ja melkein täydellinen organisaatio johtuu kahdesta pääosasta: Tieto ja resurssit. Itse asiassa QSI ei ole ensimmäisessä yrittäessään hallita suuria urheilulaitoksia ja järjestää suuria asteikkoja. Yhtiö on ollut PSG: n hallinnassa vuodesta 2011 lähtien, kun klubi on siirtänyt toisessa ulottuvuudessa hyvin lyhyessä ajassa. Käsipallo- ja naisjalkapallojoukkueita johtaa myös QSI. Mutta Nasser al-Khelaifi on myös Bein Sport -ryhmän toimitusjohtaja, Erittäin vaikutusvaltainen mediaryhmä Euroopassa ja Lähi -idässä. Urheilun, projektin hallinnollisen ja varainhoidon suhteen voimme sanoa, että yrityksellä on vakava Eikä pelkää kohdata haastetta, kuten maailman Padel.

Nasser al-Khelaïfi ja kansainvälisen Padel Federationin presidentti Luigi Carraro

Ja hänen melkein rajoittamaton rahansa

Toinen ominaisuus ja epäilemättä tärkein: resurssit. Itse asiassa QSI: llä on käytettävissään monia keinoja organisoida, mutta myös vakuuttaa ihmiset osallistumaan tapahtumiin. Vakuuttaa FIP (kansainvälinen Padel Federation) antamaan sopimuksensa turnauksista, jotka on hyväksyttävä ja laskettava globaalissa luokituksessa, yrityksen oli sovitettava tärkeä rahasumma takaa heidän menestyksensä. Ja se on pikemminkin onnistunut. 9 suunnitellusta turnauksesta, 4 ”aikuista” perustetaan Kronologisesti Dohassa, Roomassa, Pariisissa ja Meksikossa. Kaksi ensimmäistä, jotka olivat jo tapahtuneet ja tapasivat Suuri menestys Valloitettujen katsojien kanssa pelaajat ovat ylpeitä osallistumisesta ja tervetulleeksi organisaatiot tyytyväisiä vaikutuksiin, joita he pystyivät hyödyntämään.

Mutta turnausten sujuvalle juoksemiselle ja että yleisö on lukumäärä, sinun on houkutettava pelaajia, vakuutettava heille, että turnaus on sen arvoinen. Tätä varten järjestäjät ovat koonneet Kokonaispalkinto 525 000 dollaria, paljon enemmän kuin WPT: n tai jopa APT: n tarjoamat, jotka ovat pikemminkin 120–140 000 dollaria. Lisää motivaatiota pelaajille: Pelaa Myyttiset paikat globaalissa urheilussa Kuten Rooman Foro Italico tai Roland Garros Pariisissa. Kaikki nämä elementit tekevät siitä Ensimmäisen Padelin ensimmäiset turnaukset ovat menestys Ja anna johto tulevina vuosina.

Greenweez Pariisin Premier Padel Majorin tilat, Roland Garros

Elinkelpoinen ja kestävä taloudellinen malli

Sanoimme, QSI: llä ja ensimmäisellä Padelilla on sijoitettu (Padel -taso) Sekä energiassa että taloudellisissa resursseissa tämän piirin menestykseen ja vaikuttamaan positiivisesti kansainväliseen padelliin. Qatari -yritys on kuitenkin harvoin väärässä ja kaikki sijoitetut rahat ovat välttämättä kannattava jonain päivänä tai toisella. Se voi jo olla, molemmat ensimmäiset kaksi turnausta ovat menestys sekä yleisölle että organisaatiolle.

Diffuusiomalli on myös luotettava ja harkittu jakautumalla kahdessa diffuusiooikeusryhmässä:

  • Espanjassa sovelletaan ”vapaasti ilmaa” malli, Ilmainen diffuusiomalli selkeässä televisiossa. Esimerkiksi WPT lähettää latinalaisamerikkalaisella alueella maksavalla Movistar + -ketjulla. Siksi tavoitteena on antaa Pääsy kansainväliseen kansainväliseen padelliin kaikille, Ja saada piiri tuntemaan suurimman määrän espanjalaisia ​​mahdollisimman.
  • Maksullinen malli kaikista muista maailman maista. Amerikan mantereen ESPN (niin Etelä -Amerikka, yksi Padelin suurimmista markkinoista) Sky Sports ja Bein Sports Eurooppaan ovat ensimmäisen padan viralliset lähetystoiminnan harjoittajat. Näissä maissa Padelin levittäminen on useimmissa jo salattuissa tapauksissa, joten puutteita ei ole odotettavissa. Tavoite on tässä aivan erilainen: tuottaa tuloja TV -oikeuksilla palvelematta piirin mainetta.

Ensimmäisen padan saapuminen maailman padellin maisemaan on erittäin hyvä, tämä piiri edustaa yhtä (jos ei) Parempi organisaatio kuin ammattimaisella Padelilla ei ole koskaan ollut. Piirin pääelementtejä, pelaajia, lopulta kunnioitetaan molemmat tasolla PELAAVAT EHDOT, JOTKA PALVELU (Käteispalkinto paljon korkeampi ja vain). Siksi yhteinen tavoite on lisätä urheilun suosiota, Ammattiurheilijoidensa kautta ja miksi et pääse KOK: n (kansainvälisen olympiakomitean) pieniin papereihin olympialaisten 2024.


0 Kommentti
Jätä kommentti

Huomaa, että kommentit on hyväksyttävä ennen niiden julkaisua.

Viimeisimmät artikkelit

Tai
3 Boîtes de balles de padel Head Padel Pro - Esprit Padel Shop
Surgrips Esprit Padel Shop Pro Padel Blanc x3 - Esprit Padel Shop
Protection de cadre Esprit Padel Shop - Esprit Padel Shop
Spray collant 4ON Totalgrip - Esprit Padel Shop